SKUTEČNÁ REVOLUCE
HODNOT

ZPÁTKY K PODSTATĚ DŘEVA

Vzpomenete si, kolikrát jste v restauraci viděli dřevěné misky? Mockrát nejpíše ne. Existuje pro to rozumný důvod. Úprava dřeva pro takové účely zahrnuje řadu zdánlivě neřešitelných překážek. Každý vyřešený problém přinesl další dva, ale hnala nás radost z pokroku, adrenalin z té výzvy, byli jsme skoro až posedlí hledáním řešení. překonali jsme všechny technické překážky, které jsme potkali a vytvořili jsme způsob, jak vyrábět ty nejkvalitnější misky z exotických dřev.

Na rozdíl od jiných olejů a laků, náš přírodní olej se vstřebává až do samého jádra dřeva, není třeba opakovat jeho nátěr a poskytuje mu tak dokonalou ochranu. Pokud si koupíte dřevěnou misku od řemeslníka nebo od velkého mezinárodního řetězce, musíte dřevo často ošetřovat olejem, nevystavovat ho přílišné teplotě a vlhkosti. Což se vůbec neshodovalo s naší představou těch nejkvalitnější výrobků. S naší technologií se tak o nic starat nemusíte.

V tom malém procentu konkurence, kdy Vám o údržbě neřeknou, to buď neřeší, nebo to řeší úpravou syntetických laků, které na povrchu vytvoří prakticky plast. My byli rozhodutí použít 100% přírodní olej.

VAKUUM

Existuje jen jeden přírodní olej, který se ze dřeva běžným používáním neodstraňuje, ale jeho aplikace právě obsahuje tu dlouhou řadu překážek. Ke 100% efektivní ochraně nátěr nestačí, proto misky napouštíme ve vlastní vakuové komoře, kterou jsme si k tomu zkonstruovali. Ani ona však nestačí, pořád s sebou nese další problémy. Tak jsme si k tomu postavili další stroje, na míru našim výrobkům. 

K finálnímu vyzrání oleje je třeba 10 dní, což by bez našich strojů jinak zabralo i čtvrt roku, protože misku do oleje ve vakuu dáváme celkem 3x. V našich strojích je dřevo s olejem vystano stejným podmínkám, jaké jsou v několik kilometrů vysokých horách, kde je ostré slunce a velmi řídký vzduch. VYVOJ ZABRAL ROK A PUL

1,5 ROKU VÝVOJE

TAK DLOUHO NÁM ZABRALO DOTAŽENÍ VÝROBY KOMPLIKOVANÝCH TVARŮ MISEK K DOKONALOSTI

40%
60%
80%

POD MIKROSKOPEM

dřevo vypadá jako houba, ve vakuu odsajeme všechen vzduch a naplníme ho olejem. Díky tomu se dostane do celé hloubky, skrz celé dřevo. A Vy se nemusíte bát, že by se voda dostala skrz praskliny v nátěru, ani že se vodou olej vymyje a nemusíte tak řešit, jestli miska nemá až moc vody, až moc slunce a podobné starosti. 

Proto když se strom občas pořeže, mnohé trámy se prohnou jako luk, protože různé části stromu mají jiné pnutí, kterým se navzájem vyvažují. Takové pnutí probíhá ve dřevě neustále a je dáno hlavně změnou vlhkosti dřeva, která ve dřevě vždycky zůstane, alespoň pár %. Když na takové dřevo začne svítit slunce, může dosáhnout teploty až 80°C, to rozhýbe mikroskopické kapičky vody, které tak můžou dřevo roztrhnout. 

Dřevo si totiž pořád myslí, že je uvnitř stromu. Kresba dřeva je dána všemi událostmi a hlavně úsilím, které strom musel vyvinout, aby přežil. Každým momentem bojoval proti větru, a ne jednomu větru o jedné síle, ale mnoha větrům o mnoha silách. Proti vlastní gravitaci, když stál v úbočí, proti vlastní levotočivosti dřeva uvnitř stromu.


Section
Drop element here

  Prodlužuje tedy životnost potravin, což máme i vyzkoušené, vzhledově vytváří hedvábně jantarový matný lesk, když víte jak na to. Jantaru se přezdívá slzy stromů, je to většinou 50 milionů let stará zfosilizovaná pryskyřice prastarých stromů. Tu stromy produkují proti škůdcům a nemocem a v pryskyřicích v kmenech dnešních stromů proudí přesně ta samá DNA, kterou měly stromy před 50 miliony lety. 






EXTRA MÍLE






O NÁS

Váš košík